Domácí zapečené müsli 1


DSC_3070

.

Výroba vlastního domácího müsli nabízí trochu srandy, spoustu možností a hodně muziky za málo peněz. Oproti již namíchaným směsím v obchodech je velkou výhodou to, že přesně víte, co si namícháváte a odpadají tak tedy stresy se zbytečnými éčky. Základem každého müsli jsou samozřejmě vločky. Použít můžete jednoduše všechny na které narazíte ať už v obchodech nebo ve vlastním špajzu. Mým nejoblíbenějším základem jsou vločky ovesné, pšeničné a pohankové. Pohankové totiž dodají mírnou oříčšovou hořkost a základní směs je tak již sama o sobě nesrovnatelná s kupovanými. Většinou vločky smíchám dle přebytků do jedné mísy, zaliji vodou a osladím sirupem. Zalít je samozřejmě můžete i ovocným džusem či mlékem – rostlinným/ plnotučným/ kondenzovaným a čekat až se všechny nasáknou. Ideální konzistence je velmi velmi tuhá kaše. Do té pak jednoduše zamíchám nasekané ořechy a semínka dle nálady (sušené ovoce, rozinky apod. doporučuji přidat až po upečení, aby nezhořkly), rozprostřu na plech vyložený pečícím papírem do vrstvy vysoké asi 2 cm a pomalu peču při nižších teplotách. Když směs zrůžoví a opeče se do podoby kompaktní placky, rozlámu ji na malé hrudky, promíchám a nechám tak tedy i vnitřek směsi propéci do skvělé křupavosti. Po upečení nechám müsli ještě vychladnout na plechu – to neuspěchejte a nechte klidně přes noc, protože uzavření nevystydlého müsli do dózy či sklenice vede ke ztrátě křupavosti (odzkoušeno za vás). Po vychladnutí vmíchám sušené ovoce, kokosové lupínky, nandám na jogurt a zasypu ještě ovocem čerstvým.

Několik tipů pro domácí zapečené müsli:

 • Bezlepkové müsli připravíte uplně stejně při použití bezlepkových vloček. Těmi jsou například pohankové, jáhlové a rýžové.
 • Pro přípravu megamaxi čokoládového müsli vmíchejte do základní směsi i kvalitní kakao nebo rozpuštěnou hořkou čokoládu. Po vychladnutí vmíchejte nasekané kousky čokolády a lískových ořechů.
 • Velejemné mysli vznikne smícháním mandlových lupínků s vločkami v poměru minimálně 1:3. Dejte si do nosu společně s tvarohem a čerstvými jahodami.
 • Vyzkoušejte před pečením vmíchat rozmačkaný banán nebo strouhaný kokos.
 • Slaďte ovocnými sirupy a domácími kompoty .
 • Experimentujte s ořechy i semínky.
 • Dopřejte si vždy hromady sezónního ovoce.
 • Uchovávejte v plechovkách či skleněných dózách s dobře těsnícím víčkem. Nevím, jak dlouho tam vydrží, vždy ho tak do tří dnů sním.

A dejte nám vědět, jak müsli děláte vy!

adela


Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Jedno zamyšlení nad “Domácí zapečené müsli

 • MUDr. Marie Kučerová

  Objednávám na zítra 21 obědy s polévkou. Prosím , je-li to ve Vašich silách, prosím o zavezení do ordinace Čkyně č.318, 38481 ČKYNĚ, mobil 602271655.
  Děkuji za ochotu MUDr. Marie Kučerová, Čkyně