Řepovo sýrový koláč


Ano, červená řepa nemusí být příliš přitažlivá chuťovka. Na druhou stranu je to zelenina, kterou si na zahradě snadno vypěstujete a která je i v obchodě levně ke koupi. Popravdě taky mi nikdy moc nejela, ale vzhledem k tomu, že je velmi vděčným produktem, který se dá přidat do spousty vege jídel, její popularita v mém jídelníčku záhy vzrostla. Takže jedna taková řepová rychlovka ( i když jak pro koho..Věřte nevěřtě, ale pokud nemáte doma elektrickou troubu, ale „jen“ mini troubičku pece, předchází takovému předehřátí trouby, strávení nejméně čtvrt hodinky v nedalekém lesíku a nasbírání rance šišek – protože těmi to nejlépe rozfajrujete – no a zhruba tak za 30 – 45 minut se dostanete na kýženou teplotu trouby, při které lze konečně péci:-))

DSC_3047

Je zapotřebí si obstarat:

  • 4 větší červené řepy
  • listové těsto
  • med
  • jeden velký pomeranč
  • vlašské ořechy
  • rozmarýn sušený či čerstvý, olivový olej
  • měkký sýr ( chuťově nejlepší by byl asi kozí, já použila sýr syrovátkového typu – měkký, drolivý, poslouží i feta )

Řepu oloupeme a nakrájíme na tenké kulaté plátky. Připravíme si šťávu z půlky pomeranče, asi 100ml rozehřátého medu, oliv.olej a rozmarýn. Na plech rozprostřeme kolečka řepy a všemi předešlými ingrediencemi je pokryjeme. Dáme do předehřáté trouby, vrch plechu nebo pekáčku zakryjeme alobalem. Hlídáme a mícháme!. Stačí zhruba 25-30 min. aby řepa změkla. Mezitím si vyválíme list. těsto a připravíme jej na plech s pečícím papírem, vytvoříme asi centimetr široké okraje a těsto propícháme na dně vidličkou. Poté co vyndáme řepu ji poklademe na plech s těstem, rozprostřeme, posypeme kousky sýra, ořechy a zalijeme šťávou z druhé poloviny pomeranče. Dáme péci až do zlatavé barvy těsta.

lenka

 

 

 

 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>